Oblečení vhodné do kurzů

V našich kurzech pro mládež i pro dospělé platí podmínka vhodného oblečení. Tato zvyklost se týká nejen frekventantů kurzu, ale i všech dalších návštěvníků. Vhodné oblečení pro účastníky kurzu a i pro návštěvníky je zásadní podmínkou závaznou pro všechny, kteří se chtějí zúčastnit hodiny.

Oblečení v klasických tanečních kurzech pro mládež – 1.ročník:

U dívky krátké společenské šaty vcelku (se širší sukní) nebo i sukně a halenka, event.společenský top či tílko (pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti), rukavičky jsou vhodným doplňkem, ale jsou na Vašem uvážení. Boty na středně vysokém (5-6 cm) úzkém podpatku, a s pevnou patou a tenkou podrážkou jsou nutností!

U chlapce smoking či tmavý (může, ale nemusí být černý) oblek s bílou košilí a tmavým motýlkem nebo s jednobarevnou košilí ve světlých pastelových barvách a kravata; tmavé ponožky a tmavé polobotky. Společenské rukavice jsou u chlapců nezbytné (lze je obstarat i u nás na prvních několika lekcích).

U doprovázejících osob – dáma krátké šaty a společenské obutí, pán smoking či oblek s kravatou či motýlkem. Oba obuv vhodnou na parket (kozačky na parket nejsou vhodné).

A co se do tanečních kurzů nehodí:

Oblečení v tanečních kurzech pro dospělé – v kurzech, kde JE požadováno FORMÁLNÍ oblečení:

Dáma společenské šaty krátké či koktailové délky, příp. sukně a společenské tílko či top či halenka – pokud jsou střihem a materiálem vhodné do společnosti.

Pán smoking či oblek s kravatou či motýlkem.

Oba – obutí vhodné na parket (u pána vyhoví polobotky, u dámy společenská obuv ideálně na středně vysokém úzkém podpatku, s tenčí podrážkou a pevnou patou.

Oblečení v tanečních kurzech pro dospělé – v kurzech, kde NENÍ požadováno formální oblečení:

Dáma koktejlové šaty nebo sukně či společenské kalhoty doplněné společenským topem nebo tílkem či halenkou.

Pán společenské kalhoty (ne džíny) a košile, dle vlastního uvážení s kravatou či bez. Sako není třeba.

Oba – zvolte prosím obutí vhodné na parket (u pána vyhoví polobotky, u dámy společenská obuv ideálně na středně vysokém úzkém podpatku, s tenčí podrážkou a pevnou patou. Nevyhoví sportovní obuv či obuv na vysoké platformě.

Oblečení vhodné na plesy, prodloužené a další akce taneční školy (platí pro kurzy mládeže i pro VŠECHNY kurzy pro dospělé:

Vhodné oblečení na akce je dle obecných zvyklostí předepisováno na pozvánkách či vstupenkách. Platí pro všechny účastníky, tedy i pro hosty. Často je uvedeno „black tie“, v tom případě na sebe muž bere smoking (nebo v podmínkách českých tanečních kurzů i tmavý oblek s motýlkem či kravatou) a dáma tomu odpovídající šaty, tedy ideálně alespoň tzv. koktailové délky. Detaily vyslechnete při některé přednášce v kurzech.

Jak si uvázat kravatu či motýlka?

Jak na to? Věc kupodivu není až tak složitá ani v případě kravaty, ani v případě motýlka. Chce to jenom trochu trénovat a dílo se určitě podaří! Obvykle muži u nás motýlka neumějí vázat, i když je to vlastně ještě jednodušší než kravata. Na motýlka jděte “od lesa”, važte ho stejně jako tkaničku u bot – jenom to chce hezky látku skládat.

Vázání kravaty

nebo:

Vázání motýlka

Použité kresby jsou převzaty od firmy Orsi, výrobce kravat a motýlků.